Cyfrowy świat seniora

Projektu „Cyfrowy świat seniora” dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” – edycja 2023, którego celem  jest przeciwdziałanie e-wykluczeniu i włączenie cyfrowe 42 osób w wieku 60+ z  terenu Gmin Białaczów i Paradyż w woj. łódzkim poprzez udział w warsztatach komputerowych. Termin realizacji maj – listopad 2023 roku. 

Program warsztatów komputerowych realizowany będzie w pięciu blokach tematycznych:

 1. Komputer, laptop, tablet, telefon - czym się różnią, do czego służą, jak ułatwiają życie, jak z nich korzystać. 
 2. Mój komputer – obsługa komputera, jak obsługiwać komputer m.in. łączenie z internetem i z Bluetooth, co jest wyszukiwarka, jak założyć i korzystać z poczty (wysyłanie i odbieranie e-maili), zapisywanie zdjęć, filmów, jak przenieść zdjęcia ze smartfonu na komputer, pobieranie i zapisywanie aplikacji. 
 3. Internet narzędziem życia codziennego – co to jest i jak bezpiecznie z niego korzystać, m.in. jak obsługiwać Internetowe Konta Pacjenta i inne. 
 4. Media społecznościowe dla każdego - co to są media społecznościowe - jakie media społecznościowe są dostępne na rynku, jak korzystać z Facebooka na komputerze i na smartfonie, jak korzystać z Messenger’a, co to są fake newsy i sprawdzać wiarygodne źródła danych i informacji. 
 5. Serfowanie po sieci – uczestnicy warsztatów nauczą się korzystania i planowania jak spędzić czas wolny.

Zapraszamy do udziału w warsztatach komputerowych realizowanych w dwóch grupach w Miedznej Drewnianej i jednej grupie w Przyłęku. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2023 roku w siedzibie naszych partnerów. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt realizujemy we współpracy z DDP "Senior-WIGOR" w Miedznej Drewnianej i DD „Senior+" w Przyłęku.

 

Artykuły

 • Certyfikaty na zakończenie warsztatów komputerowych

  Rozdaniem certyfikatów osobom uczestniczącym w warsztatach komputerowych zakończył się projekt "Cyfrowy świat seniora" realizowany od maja do listopada 2023 roku w Gminie Białaczów i Paradyż przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca.
  Zakończenie projektu nie kończy aktywność edukacyjną osób uczestniczących w warsztatach. Postanowiły kontynuować naukę i podnosić swoje umiejętności z zakresu obsługi komputerów, umawiając się na cykliczne spotkania.
  Gratulujemy i życzymy sukcesów.
  Często osoby starsze postrzegane są jako wykluczone cyfrowo. Jakie są przyczyny? Bo, nie interesują się światem cyfrowym, nie rozumieją tego świata i nie chcą nauczyć się obsługi laptopów, smartfonów. Takie postrzeganie osób starszych to stereotypy, którym się stanowczo sprzeciwiamy! Dołożyły wszelkich starań aby kontynuować rozpoczętą naukę.
   
  Projekt dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 - edycja 2023, którego celem jest przeciwdziałanie e-wykluczeniu i włączenie cyfrowe 44 osób w wieku 60+ z terenu Gmina Białaczów i Gmina Paradyż w Województwie Łódzkim.
  Projekt realizujemy we współpracy z DDP "Senior-Wigor" w Miedznej Drewnianej i DD "Senior+" w Przyłęku.
  Czytaj Więcej o: Certyfikaty na zakończenie warsztatów komputerowych
 • Warsztaty komputerowe

  Zakończył się kolejny miesiąc zajęć komputerowych prowadzonych w ramach projektu "Cyfrowy świat seniora" . Uczestniczki i uczestnicy podnoszą swoje umiejętności w zakresie obsługi komputera i telefonu. Poszerzają swoją wiedzę
  na temat korzystania ze stron internetowych dla osób starszych oraz uczą się korzystania z drukarki.
  Zapraszamy na foto relację.
   
  Projekt "Cyfrowy świat seniora" dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych "Aktywni+" na lata 2021-2025 - edycja 2023, którego celem jest przeciwdziałanie e-wykluczeniu i włączenie cyfrowe 44 osób w wieku 60+ z terenu Gminy Białaczów i Paradyż w Województwie Łódzkim.
  Projekt realizujemy we współpracy z DDP "Senior-Wigor" w Miedznej Drewnianej i DD "Senior+" w Przyłęku.
  Czytaj Więcej o: Warsztaty komputerowe

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-17 12:57:26przez:
Opublikowano:2023-05-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:2798

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.