Komu zawdzięczamy naszą niepodległość - od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów

Artykuły

 • Projekt "Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów”. Podsumowanie

  Zakończyliśmy realizację zadania „Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów” .

  W jego ramach przeprowadzone zostały międzypokoleniowe warsztaty pt. „Nasi lokalni, nieznani współtwórcy niepodległości” w Drzewicy, Uniejowie, Łowiczu oraz Inowłodzu. W warsztatach wzięli udział seniorzy z Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” z Drzewicy, Uniejowskiego Uniwersytetu III Wieku w Uniejowie, z Klubu Seniora Radość z Łowicza i z Klubu Seniora z Inowłodza oraz uczniowe Szkoły Podstawowej w Uniejowie, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy, uczniowie – członkowie koła historycznego z II LO im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu  oraz uczniowie Publicznej Szkoły im. J. Tuwima w Inowłodzu. Warsztaty zakończyły się uroczystym odsłonięciem tablic pamiątkowych.
  Zorganizowany został również koncert pieśni patriotycznych oraz marsz na dystansie 1918 m,

  Czytaj Więcej o: Projekt "Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów”. Podsumowanie
 • Wspaniała wiadomość! Otrzymaliśmy dofinansowanie do zadania w ramach FIO 2018

  „Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów” to zadanie adresowane do mieszkańców Uniejowa, Łowicza, Drzewicy i Inowłodza, realizowane przez Forum 4 Czerwca w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Uniejowa, Klubem Seniora „Radość” z Łowicza, Drzewieckim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” z Drzewicy i Klubem Seniora z Inowłodza od czerwca do grudnia 2018 roku.

  Celem zadania jest zwiększenie aktywności obywatelskiej i zaangażowanie mieszkańców w organizację obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz podniesienie wiedzy o bohaterach tamtych czasów, tych znanych i tych zapomnianych.

  Planowane działania to koncerty utworów fortepianowych I. J. Paderewskiego w wykonaniu Karola Radziwonowicza, prelekcje pt. ” I. J. Paderewskie-szermierz niepodległości-artysta, polityk, mąż stanu”, warsztaty międzypokoleniowe pt. ” Nasi lokalni, nieznani współtwórcy niepodległości”, wieczory pieśni patriotycznych oraz biegi i marsze na dystansie 1918 m.

  A wszystko to z uśmiechem i radością związaną z 100. rocznicą Niepodległości.

  Zapraszamy

  Czytaj Więcej o: Wspaniała wiadomość! Otrzymaliśmy dofinansowanie do zadania w ramach FIO 2018

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-03-24 19:35:25przez:
Opublikowano:2021-03-24 00:00:00przez:
Zmodyfikowano:2021-03-24 19:34przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:8033

Rejestr zmian

 • [2021-03-24 19:34:14]zmiana