Cyfrowy świat seniora

Rozpoczynamy realizację projektu „Cyfrowy świat seniora” dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” – edycja 2023, którego celem  jest przeciwdziałanie e-wykluczeniu i włączenie cyfrowe 42 osób w wieku 60+ z  terenu Gmin Białaczów i Paradyż w woj. łódzkim poprzez udział w warsztatach komputerowych. Termin realizacji maj – listopad 2023 roku. 

Program warsztatów komputerowych realizowany będzie w pięciu blokach tematycznych:

  1. Komputer, laptop, tablet, telefon - czym się różnią, do czego służą, jak ułatwiają życie, jak z nich korzystać. 
  2. Mój komputer – obsługa komputera, jak obsługiwać komputer m.in. łączenie z internetem i z Bluetooth, co jest wyszukiwarka, jak założyć i korzystać z poczty (wysyłanie i odbieranie e-maili), zapisywanie zdjęć, filmów, jak przenieść zdjęcia ze smartfonu na komputer, pobieranie i zapisywanie aplikacji. 
  3. Internet narzędziem życia codziennego – co to jest i jak bezpiecznie z niego korzystać, m.in. jak obsługiwać Internetowe Konta Pacjenta i inne. 
  4. Media społecznościowe dla każdego - co to są media społecznościowe - jakie media społecznościowe są dostępne na rynku, jak korzystać z Facebooka na komputerze i na smartfonie, jak korzystać z Messenger’a, co to są fake newsy i sprawdzać wiarygodne źródła danych i informacji. 
  5. Serfowanie po sieci – uczestnicy warsztatów nauczą się korzystania i planowania jak spędzić czas wolny.

Zapraszamy do udziału w warsztatach komputerowych realizowanych w dwóch grupach w Miedznej Drewnianej i jednej grupie w Przyłęku. Zgłoszenia przyjmujemy do 22 maja 2023 roku w siedzibie naszych partnerów. Liczba miejsc ograniczona.

Projekt realizujemy we współpracy z DDP "Senior-WIGOR" w Miedznej Drewnianej i DD „Senior+" w Przyłęku.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-05-17 14:32:00przez:
Opublikowano:2023-05-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:1124

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.