O słowach i godności rozmawialiśmy ze słuchaczami UTW w Hajnówce

Warsztatem „O słowach i godności” rozpoczęła się realizacja projektu „Twoje słowa. Moja godność” na zaproszenie słuchaczek i słuchaczy UTW w Hajnówce w woj. podlaskim. Rozmawialiśmy o słowach, które ranią i odbierają godność osobom starszym – o dziadurzeniu.

Ponad 100 słuchaczek i słuchaczy UTW w Hajnówce uczestniczyło w warsztacie, którego celem było wyjaśnienie zjawiska dziadurzenia i wprowadzenie do tematu jak przeciwdziałać dziadurzeniu.

 

Zjawisko dziadurzenia jest zjawiskiem powszechnym i niestety społecznie akceptowalnym. Aby zrozumieć skutki dziadurzenia i jego społeczną akceptację trzeba poznać przyczyny za tym stojące, zrozumieć czym jest dziadurzenie i jakimi sposobami można przeciwdziałać dyskryminacji  w obszarze komunikowania się z osobami starszymi.  

Kolejnym etapem będą warsztaty w ramach pracowni antydyskryminacyjnej, w tym m.in. podnoszące kompetencje komunikacyjne, prawnej ochrony osób dyskryminowanych ze względu na wiek.

Warsztat zrealizowany został w ramach projektu „Twoje słowa. Moja godność” finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Pocztówka”

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2023-02-25 13:08:23przez:
Opublikowano:2023-02-25 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:887

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.