Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Język - Godność - Starość - dobre praktyki

Projekt sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego
w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, edycja 2025

Język - Godność - Starość

projekt realizowany w ramach programu Building Bridges – Civic Capital in Local Communities, sfinansowany jest ze środków programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021–2027 przez w partnerstwie z

Twoje słowa. Moja godność

Projekt finansowany przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich
w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny
realizowany przez Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca w partnerstwie z Stowarzyszeniem Kulturalnym "Pocztówka"

Cyfrowy świat seniora

Projektu „Cyfrowy świat seniora” dofinansowany ze środków rządowego programu wieloletniego na rzecz Osób Starszych „Aktywni+” na lata 2021–2025” – edycja 2023

Projekt „Język wobec starości – szacunek w praktyce"

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy
finansowanego 
przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. 

"Język wobec starości, szacunek w praktyce"

Spotkanie kończące projekt realizowany z datacji  z dotacji Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Krajowy 
finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG w Drzewicy 6 października 2022 roku

Koncert w Królikarni

Wycieczka do Warszawy w ramach projektu "Senior Bezpieczny i Aktywny" - ASOS 20218

Senioriada w Uniejowie

Święto Seniorów zorganizowane w ramach projektu "Mądre Życie Seniora" - ASOS 2019

Zespół projektu "Język - Godność - Starość - dobre praktyki"

Każda inicjatywa, działanie, projekt to przede wszystkim zespół ludzi, którzy go tworzą z pasją i przekonaniem. Poznajcie nasz zespół. Jesteśmy dla Was, odpowiemy na Wasze pytania i wątpliwości. 

 

Magdalena Małgorzata Skrzydlewska - koordynatorka, trenerka forum@4czerwca.org

Specjalistka w zakresie komunikacji społecznej, trenerka równościowa, animatorka społeczna. Autorka edukacyjno-aktywizujących projektów społecznych adresowanych do osób w wieku 60+ i osób pracujących z osobami starszymi, w tym pierwszego w Polsce, realizowanego przez stowarzyszenie Forum 4 Czerwca, projektu „Język wobec starości, szacunek w praktyce”, poruszającego tematykę dziadurzenia (gerontomowy) - dyskryminacyjnego sposobu komunikowania się z osobami starszymi. Propagatorka języka inkluzywnego.

Patrycja Kołomańska-Denys - specjalistka ds. rekrutacji p.kolomanska-denys@pomagajznami.org

Absolwentka historii na Uniwersytecie Łódzkim i zarządzania na Politechnice Łódzkiej. Specjalistka od komunikacji marketingowej, zarządzania projektami (certyfikat IPMA D), trenerka. Od 2010 r. zaangażowana w sektor non-profit.

Danuta Parlak - trenerka, ekspertka forum@4czerwca.org 

Psycholożka, wykładowczyni akademicka, autorka publikacji w monografiach naukowych i czasopismach „Gerontologia polska”, „Praca socjalna”; członkini Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy RPO, autorka pracy "Specyfika mowy dyskryminującej używanej wobec osób starszych"; współautorka raportu „Zjawisko dziadurzenia z perspektywy osób starszych”.

 

Oksana Hałatyn-Burda - animatorka społeczno-kulturalna fundacja@pomagajznami.org

Absolwentka filologii polskiej (UŁ), terapeutka zajęciowa, animatorka społeczno-kulturalna i animatorka osób starszych, absolwentka kursu zawodowego hortiterapia (Instytut Hortiterapii). Autorka i realizatorka wielu działań dla osób w wieku 60+ oraz międzypokoleniowych, m.in. warsztaty animacyjne dla osób 60+ i zależnych osób 65+ w ramach projektu "Mamy siebie! Budowanie międzysenioralnej sieci wsparcia", animatorka współprowadząca edukacyjne warsztaty międzypokoleniowe w projekcie "RAZEM działaMY!". Prowadziła zajęcia z seniorami, m.in. w projekcie "Pomocna dłoń" Fundacji 4Future, w Centrach Zdrowego i Aktywnego Seniora oraz Domach Pomocy Społecznej w Łodzi.

Iwona Boguszyńska – trenerka fundacja@pomagajznami.org

Specjalistka ds. dostępności przestrzeni publicznej dla osób o różnorodnych potrzebach, w tym dla osób starszych i z niepełnosprawnościami; edukatorka antydyskryminacyjna (ukończyła kurs „Edukacja Antydyskryminacyjna” organizowany przez Towarzystwo Edukacji Antydyskryminacyjnej), trenerka feministycznej samoobrony WenDo (ukończyła kurs trenerski Akademii Treningu Wendo, organizowany przez Fundację Autonomia).
Prowadzi warsztaty i szkolenia dla różnych grup docelowych (instytucje publiczne, uczelnie wyższe, firmy, organizacje pozarządowe, osoby indywidualne) m.in. z zakresu równego traktowania grup społecznych osób wykluczonych lub zagrożonych wykluczeniem społecznym (np. osoby z niepełnosprawnościami, osoby starsze), obsługi osób z różnorodnymi potrzebami, języka inkluzywnego (włączającego), komunikacji w trudnych sytuacjach, samoobrony (asertywność i obrona granic). 
Prowadząc szkolenia i warsztaty korzysta z modelu upełnomocnienia (empowerment), polegającego na wzmacnianiu osób uczestniczących w Ich sprawczości, decyzyjności i odpowiedzialności. 

 

Anna Pietrońska - trenerka forum@4czerwca.org

Adwokatka, mediatorka, trenerka na rzecz przeciwdziałania dyskryminacji osób w wieku 60+.

 

Agnieszka Łuczak - trenerka forum@4czerwca.org

Dziennikarka i publicystka, w latach 2017-2022 pełnomocniczka prezydenta m. Łodzi ds. równego traktowania, trenerka równościowa 60+.

 

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2025-05-28 16:41:35przez:
Opublikowano:2025-05-14 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:177

Rejestr zmian

  • Brak wpisów.