Wspaniała wiadomość! Otrzymaliśmy dofinansowanie do zadania w ramach FIO 2018

Wspaniała wiadomość! Otrzymaliśmy dofinansowanie do zadania w ramach FIO 2018

„Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów” zadanie adresowane do mieszkańców Uniejowa, Łowicza, Drzewicy i Inowłodza, realizowane przez Forum 4 Czerwca w partnerstwie z Towarzystwem Przyjaciół Uniejowa, Klubem Seniora „Radość” z Łowicza, Drzewieckim Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” z Drzewicy i Klubem Seniora z Inowłodza od czerwca do grudnia 2018 roku.

Celem zadania jest  zwiększenie aktywności obywatelskiej i zaangażowanie mieszkańców w organizację obchodów 100. rocznicy odzyskania Niepodległości oraz podniesienie wiedzy o bohaterach tamtych czasów, tych znanych i tych zapomnianych.

Planowane działania to koncerty utworów fortepianowych I. J. Paderewskiego w wykonaniu Karola Radziwonowicza, prelekcje pt. ” I. J. Paderewskie-szermierz niepodległości-artysta, polityk, mąż stanu”, warsztaty międzypokoleniowe pt. ” Nasi lokalni, nieznani współtwórcy niepodległości”, wieczory pieśni patriotycznych oraz biegi i marsze na dystansie 1918 m.

A wszystko to z uśmiechem i radością związaną z 100. rocznicą Niepodległości. Zapraszamy

 

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.