Odsłonięcie tablicy w Inowłodzu

Odsłonięcie tablicy w Inowłodzu

W komnatach Zamku Królewskiego Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbyła się uroczystość odsłonięcia tablicy upamiętniającej Pana Jana Kuszewskiego, lokalnego, nieznanego współtwórcy Niepodległości. W uroczystości licznie uczestniczyła rodzina Pana Kuszewskiego, w tym córki Panie Stefania Abramczyk i Halina Cisowska z mężem Tadeuszem, którzy byli również uczestnikami warsztatów międzypokoleniowych. Uroczystość przygotowali członkowie Powiatowego Stowarzyszenia ERiI-Koło w Inowłodzu oraz uczniowie Publicznej Szkoły im. J. Tuwima w Inowłodzu z pomocą swoich nauczycieli. Wspomnienie o Panu Kuszewskim przygotowane na podstawie archiwalnych dokumentów przedstawiły Zofia Jóźwik i Zofia Tomasik.
Dziękujemy za organizację uroczystości Pani Barbara Opacka we współpracy z pracownikami Gminnego Centrum Kultury Zamek Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu oraz Pani Dyrektor Szkoły Jolancie Łon. Szczególne podziękowania za pomoc kierujemy do Wójta Gminy Pana Bogdana Kąckiego.
Warsztaty realizowane były w ramach projektu „Komu zawdzięczamy naszą Niepodległość: od Paderewskiego do lokalnych bohaterów tamtych czasów” dofinansowanego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018.

Zdjęcia Jerzy Kowalczyk

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.