Aktualności

Artykuły

 • O słowach i godności rozmawialiśmy ze słuchaczami UTW w Hajnówce

  Warsztatem „O słowach i godności” rozpoczęła się realizacja projektu „Twoje słowa. Moja godność” na zaproszenie słuchaczek i słuchaczy UTW w Hajnówce w woj. podlaskim. Rozmawialiśmy o słowach, które ranią i odbierają godność osobom starszym – o dziadurzeniu.

  Ponad 100 słuchaczek i słuchaczy UTW w Hajnówce uczestniczyło w warsztacie, którego celem było wyjaśnienie zjawiska dziadurzenia i wprowadzenie do tematu jak przeciwdziałać dziadurzeniu.

   

  Czytaj Więcej o: O słowach i godności rozmawialiśmy ze słuchaczami UTW w Hajnówce
 • Twoje słowa. Moja godność

  Stowarzyszenie Forum 4 Czerwca w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Kulturalnym „Pocztówka” przystąpiło do realizacji projektu „Twoje słowa. Moja godność” finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.

   

  Czytaj Więcej o: Twoje słowa. Moja godność
 • Konferencja kończąca projekt "Język wobec starości, szacunek w praktyce"

  Konferencja kończący projekt „Język wobec starości, szacunek w praktyce” odbyła się 6 października 2022 roku w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy, w której uczestniczyło  ponad 120 uczestniczek i uczestników projektu, przedstawicielek i przedstawicieli siedmiu gmin uczestniczących w realizacji projektu.

  Uczestniczki i uczestnicy wysłuchali dwóch prelekcji „Praktyczne przejawy ageizmu” - Danuty Parlak – członkini Komisji Ekspertów ds. Osób Starszych przy RPO i „Reaguję na dziadurzenie, nie dyskryminuję innych” - Leny Rogowskiej-Lewandowskiej – trenerki równościowej oraz podsumowanie realizacji działań pilotażowego projektu „Język wobec starości, szacunek w praktyce” przedstawione przez Magdalenę Małgorzatą Skrzydlewską, koordynatorkę projektu oraz ambasadorki i ambasadora kampanii społecznej przeciwdziałającej dziadurzeniu reprezentujący 7 gmin województwa łódzkiego: Drzewicę, Inowłódz, Łask, Łowicz, Opoczno, Uniejów i Żarnów).
  Oprawę artystyczną konferencji zapewnił występ zespołu śpiewaczego Klubu Seniora „Radość” z Łowicza, grupy kabaretowej działającej przy Uniejowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku oraz rekonstrukcja nadania praw miejskich Miastu Drzewica w wykonaniu Koła Gospodyń Miejskich „Drzewiczanki”.

  Czytaj Więcej o: Konferencja kończąca projekt "Język wobec starości, szacunek w praktyce"

Metryczka

Metryczka
Wytworzono:2021-03-17 21:06:31przez:
Opublikowano:2021-03-17 00:00:00przez:
Podmiot udostępniający:
Odwiedziny:3993

Rejestr zmian

 • Brak wpisów.